گفتگو با همسر

آیا همسر شما فکر میکنه که همیشه حق با اونه ؟؟
  • وقتی همسران برای حل مشکلاتشون به من مراجعه میکنن تقریبا تو همه موارد طرف مقابلو مسئول نارضایتی خودشون از زندگی میدونن و اونو مقصر جلوه میدن.
    تو اینجور موارد افراد همیشه فکر میکنن که میدونن چه چیزی برای دیگران خوبه و چون فکر میکنن که صلاح طرف مقابلو بیشتر از خودش میدونن، احساس دین میکنن و رسالت خودشون میدونن که اونو مجبور کنن به رفتارهایی که خودشون دوست دارن یا فکر میکنن که به صلاح طرف مقابل هست. تقریبا تو همه فرهنگها تمام زوجها به محض تموم شدن عشق و شور و دلباختگی اولیه، این مسیرو پیش میگیرن،یعنی سعی میکنن طرف مقابلو کنترل کنن و یا از کنترل طرف مقابل فرار کنن.

 

  • وقتی از همسرتون میخواید کاری رو که تمایلی به انجام اون نداره انجام بده ، دفعه اول ممکنه بخاطر شما اون کارو مشتاقانه انجام بده ولی مطمئن باشید دفعه دوم عصبانی میشه و بستگی به قدرتی که داره، ممکنه عصبانیتش رو ابراز کنه و یا بصورت خشم فرو بده ولی در هر صورت دیگه مشتاقانه اون کارو انجام نمیده و اگه با زور و اجبار به این روش ادامه بدید مطمئن باشید رابطه‌تون آسیب جدی خواهد خورد و اگه خدای‌ناکرده به خشونت فیزیکی یا عاطفی هم متوسل بشین که دیگه هیچی!

 

  • مطمئن باشید رابطه‌تون یک نیاز جدی به کمک گرفتن داره و باید حتما به یه روانشناس مراجعه کنید.

 

  • مشکل اینجور آدما اینه که باور دارن که حق با اونهاست و اونا هستن که درست فکر میکنن و اگه خدای نکرده چندنفری هم تو محل کارشون، مثل خودشون فکر کنن یا اونا رو تایید کنن که دیگه واقعا باورشون میشه که خودشون یه پا روانشناسن و به طور ضمنی این مفهومو انتقال میدن که هرکی زور داره قانون تعیین میکنه. فرقی نمیکنه شما زن باشید یا مرد ،در هرصورت اگه خودتونو تو همه‌ موارد محق میدونید و فکر می‌کنید که صلاح بقیه رو می‌دونید ،اجازه بدید بهتون بگم که سخت در اشتباهید، حتی تو بهترین مواقع و تو شرایطی که واقعا صد درصد حق باشماست،بدونید که سهم شما فقط آگاهی دادنه، شما فقط میتونید احساستون و اونچه رو که فکر میکنید درسته رو عنوان کنید. اگه این خیرخواهی‌تون با زور و اجبار همراه باشه مطمئن باشید که کودک درون طرف مقابلتون رو به لجبازی وا میدارید.

 

  • ممکنه اون لجبازی آشکار یا پنهان باشه و ممکنه که اثرشو به طور فوری نتونید ببینید ولی مطمئن باشید که کنترل و اجبار در درازمدت منجر به سرپیچی یا خیانت میشه و اونوقته که دیگه نه تاک می‌ماند و نه تاک‌نشان !