استرس و اضطراب زوجین

آیا برای استرس و اضطراب همدیگه کاری انجام میدید؟
  • این روزا استرس و اضطراب به جزء لاینفک زندگی خیلی از ماها تبدیل شده،اخبار بد،حوادث ناگوار،وضعیت بد اقتصادی و کمرنگ‌تر شدن دوستی‌ها انسان امروزی رو در معرض استرس بیشتری قرار میده.پس فرقی نمیکنه که شما زن باشید یا مرد،وقتی همسرتون بعد از یک روزِ شلوغِ کاری با کلی استرس کنار شما قرار می‌گیره،شما میتونید با یک گفتگوی اصولی از اون پذیرایی کنید و آرامشو به جمع خانواده‌تون برگردونید‌، که اگه اینکارو نکنید استرس به صورت مسری عمل می‌کنه و گریبان تک‌تک اعضای خانواده ‌رو میگیره.این نوع اضطراب و استرس معمولا ناشی از مسائل بیرون از خونه و رابطه‌ی شماست.ممکنه راجع به شغل همسرتون باشه یا رابطه‌ش با یک دوست یا هرچیزی که بیرون از خونه اتفاق افتاده باشه.مدیریت استرس‌های بیرونی با کمک همدیگه کلید پیشگیری از بازگشت مشکلات در آینده‌س.

 

  • مهمترین اصل در این روش اینه که وقتی همسرتون شروع به صحبت میکنه،بصورت کاملا همدلانه بهش گوش بدید،و تا از شما نخواسته به ‌هیچ‌وجه راهکار ندید. راهکار دادن تو اینجور مواقع باعث میشه که دیگه با شما صحبت نکنه و احساس خوبی رو از اینکار پیدا نکنه. مسئله بعدی اینکه حواستون باشه گفتگو رو به نفع خودتون پیش نبرید یا به اصطلاح از آب گل‌آلود ماهی نگیرید.به هیچوجه از اینجور کلمات استفاده نکنید، کلماتی مثل خوب شد به حرف من رسیدی، دیدی گفتم و .‌‌..

 

  • لطفا از اینجور جملات بپرهیزید و به جاش از جمله‌های مهربانانه استفاده کنید .نکته بعدی این هست که یادتون باشه اصلا طرف دشمن یا کسی که همسرتون ازش شکایت میکنه رو نگیرید و کارش رو توجیه نکنید.اینکار درست مثل ریختن بنزین روی آتیشه.تو اینجور مواقع فقط و فقط شنونده باشید و اجازه بدید همسرتون بدون ترس از قضاوت شما احساساتشو ابراز کنه.
    پس این روش رو امتحان کنید و از نتجه‌ی معجزه‌آساش لذت ببرید…