خیانت ( قسمت اول )

️آیا شما از خیانت می‌ترسید؟!
 • متاسفانه امروزه حجم زیادی از مراجعین مرکز مشاوره در مورد مسائلی در مورد خیانت هستند و مسائل حاشیه‌ای اون.

 

 • اگه کمی با دقت به اطرافتون نگاه کنید افراد زیادی رو می‌بینید که بر اثر خیانت طلاق گرفتن .طبق آمار غیررسمی بیست تا چهل‌و‌پنج درصد از مردان متاهل روابط فرازناشویی دارن و متاسفانه امروزه این آمار بین خانم‌های متاهله هم رو به افزایشه. مشکلات معیشتی،کار کردن زیاد زوج‌ها در بیرون خانه و فضای مجازی به این مسئله دامن زده.
  به‌نظر شما آیا کسی دوست داره که خیانت کنه؟

 

 • آیا کسی هست که صبح که بیدار میشه بگه من دارم میرم خیانت کنم؟
  مطمئناً اینطور نیست!

 

 • من با تمام کسانی که گرفتار این مسئله بودن صحبت کردم و اونها ادعا داشتن که این مسئله به صورت آهسته و آرام شروع شده و خرامان خرامان وارد مراحل ثانویه شده.اکثراً ادعا دارن که تا چشم باز کردن تا خرخره تو منجلاب افتاده بودن و راه فراری هم نداشتن!

 

 • یکی از سخت‌ترین کِیس‌هایی که به ما مراجعه می‌کنن کیس‌های خیانت هستن چون همه‌ی اعضای خانواده درگیرن و آسیب‌های جدی‌ای به روان خانواده وارد شده که ترمیم اون ماهها و شاید سالها طول بکشه،پس بهترین کار پیشگیریه چون وقتی که اتفاق بیفته،بازگشت به حالت قبلی تقریبا صفره!

 

 • با بررسی کسایی که گرفتار بودن یا هنوز هم هستن متوجه شدیم که اکثراً زندگی رو با عشق و شادی شروع کردن ولی هرچی جلوتر رفتن ضعف و ناآگاهی اونا از مدیریت تعارض‌هاشون و حل اون‌ها باعث خسارت‌های جبران‌ناپذیری به زندگی شده.

 

 • تعارض در لغت به معنی اختلاف یا معترض شدنه،بعضی معتقدند که زن‌و‌شوهر نباید با هم اختلاف سلیقه داشته باشن و اصلا نباید با هم دعوا کنن،اما تو واقعیت اصلا چنین چیزی درست نیست،حتی بین اعضای خونی یک خانواده هم اختلاف سلیقه و نظر بدیهیه. هیچ دونفری نیستند که صد درصد با هم تفاهم داشته باشن و هیچ اختلاف سلیقه‌ای با هم نداشته باشن. پس تعارض و اختلاف سلیقه یک امر کاملا طبیعیه و اصلا موجب خراب شدن زندگی نمیشه بلکه چیزی که باعث خراب شدن رابطه میشه ، مهارت‌نداشتن تو حل این اختلاف سلیقه‌س،آدمها و زوجین در اثر نداشتن این مهارت رفتار زننده‌ای رو باهم انجام میدن و کم‌کم از هم دور میشن و شاید به ظاهر هیچ اختلافی با هم نداشته باشن ولی روز به روز رابطه‌شون سردتر میشه و مثل دوتا هم‌خونه با هم زندگی میکنن و این یکی از دلایل شروع خیانته.

 

 • پس اگه نسبت به هم بی‌تفاوت هستید و اگه اصلا با هم صحبت نمی‌کنید حتما فکری به حال رابطه‌تون بکنید،قبل از اونکه دیر بشه!!