مشاوره خانواده در یزد

مشاوره خانواده در یزد

مشاوره خانواده نوعی از مشاوره است که به برطرف کردن مسائل خاوادگی و آنچه در یک خانواده می‌گذرد، می‌پردازد. این مشاوره به بررسی مسائل و مشکلات همه افراد خانواده می‌پردازد و با آنها ارتباط مؤثر و مفیدی برقرار می‌کند. مشاوران خانواده با توجه به بررسی کل خانواده از جمله روانشناسانی هستند که در زمینه خانواده بهترین مشاوره‌‌ها را به خانواده ها خواهند داشت.ما در مقاله مشاوره خانواده در یزد به این نوع از مشاوره می‌پردازیم.

این مشاوره همه به صورت فردی یعنی صرفا همراه با یکی از اعضای خانواده و نیز هم به صورت گروهی و تمام اعضای خانواده که با یکیدیگر مشکل دارند، صورت می‌گیرد. از آنجایی که خانواده، اولین خواستگاه افراد برای حضور در جامعه است، باید به مشکلات درون خانواده اهمیت داد و برای رفع مشکل اقدام شود.

درمانگاه روانشناسی در یزد

اهمیت مشاوره خانواده در یزد

بنا به گفته مشاوران خانواده کلینیک روانشناسی نگرش در یزد، این مشاوره می‌توانند در مواردی که خانواده‌ها با هم در بحث های طولانی هستند و حتی نمی‌‌توانند منظور اصلیشان را به هم رسانند، عاملی برای کمک به افراد خانواده باشند و با صرف وقت برای هر یک از اعضای خانواده و شنیدن حرفهای هر کدام به صورت جداگانه به نوعی اتحاد، آشتی و برقراری صلح به افراد خانواده برسند. اما مشاوره خانواده در یزد  از نظر پیشگیری نیز بسیار می‌تواند کمک کننده باشد، به گونه‌ای که اگر به طور مداوم، مشاوره‌ای خانواده در کنار خانواده و اعضای خانواده قرار بگیریند، برای رشد بهتر روابط بین اعضای خانواده بسیار مفید خواهد بود.

اهداف مشاوره خانواده در یزد

هدف از مراجعه به مشاوره خانواده به مشکلات مراجعین بستگی دارد اما به طوری کلی، در جهت بهبود ارتباطات، حل مشکلات خانوادگی، درک و رسیدگی به چالش‌های خانوادگی و ایجاد یک محیط سالم در خانواده با عمکرد بهتر است.

نتیجه مراجعه به مشاروه خانواده در نهایت باعث می‌شود تا:

  • سلامتی در خانواده توسعه پیدا کند و حفظ شود.
  • ارتباط میان اعضای خانواده را تقویت می‌کند.
  • رویکرد حل مسئله را با کمک الگوهای خاونوادگی ایرانی اسلامی، به صورت پویا در اعضای خانواده شکل می‌گیرد.
  • درک و همدلی در بین اعضای خانواده ایجاد می‌کند و گسترش می‌دهد.
  • و تعارضات بین اعضای خانواده را کاهش می‌دهد.

مشکلات نیاز به مشاوره خانواده در یزد

مشاوره خانواده به گفته مشاوران خانواده در یزد، در بسیاری از مشکلات می‌تواند به خانواده‌ها کمک کند. برخی از این مشکلات عبارت‌اند از:

  • عدم ارتباط مفید و موثر با همسر

زندگی زناشویی همیشه با چالش های زیاد و جدیدی همراه است . ممکن است در زندگی زناشویی، پس از مدتی در کنار همسر خود به جای حس آرامش، دچار استرس و تنش داشته باشید . از عواملی که باعث بروز این اتفاقات خواهد شد می توان به عدم شناخت از ارتباط صحیح با همسر می‌توان نام برد . این مشکلات تا زمانی که باعث از بین رفتن حرمت‌ها نشده باشد ، به راحتی برطرف خواهد شد ، در غیر این صورت و یا نادیده گرفتن احساسات همسر در این مشکلات باعث سوءاستفاده‌های عاطفی و جسمی خواهد شد.

کلینیک روانشناسی نگرش در یزد

  • بروز رفتار‌های منفی از جانب همسر

برخی از رفتارهای بد و نامناسب همسر، ریشه در اختلالات شخصیت و ناشی از تربیت والدین اوست که در شخصیت همسر تتثبیت شده است. یکی از تخصص‌های مشاوران درمانگاه روانشناسی نگرش، شناسایی و برطرف کردن این مشکلات و اختلالات رفتاری است. اگر به این مشکلات بی توجهی شود، باعث بروز احساسات منفی چون ناراحتی، احساس و ناامیدی خواهد شد، که برای جلوگیری از این مشکلات، مراجعه به مشاوره خانواده بسیار مفید خواهد بود.

  • زمانی که در تصورتان طلاق آخرین گزینه است

بنا به پیشنهاد مشاوران خانواده، در زمان اختلاف و دعوا، فاصله بین زن و شوهر می‌تواند مفید باشد. با این حال، این فاصله نباید به صورت طولانی و مداوم باشد. این دوری طولانی مدت از هم باعث تقویت فکر طلاق در افراد می‌شود که طرز فکر غلطی است و این مشکل با مراجعه به نزد مشاوره خانواده قابل حل است.

مرکز روانشناسی در یزد

  • ادامه زندگی برای حفظ آبرو و فرزندان

زمانی که تصور می‌کنید تنها به خاطر حفظ آبرو و جلوگیری از حرف و حدیث مردم و یا آینده فرزندان، به زندگی مشترک با همسرتان ادامه می‌‌دهید، قطعا نیازمند کمک از مشاوره خانواده خواهید بود. چراکه ادامه چنین زندگی تنها به سلامت روانی شما و سایر اعضای خانواده آسیب خواهد زد. هر چقدر رابطه سرد با همسرتان را کتمان کنید، فرزندان متوجه خواهند شد و باعث اثرگذاری بر روحیه فرزندان نیز خواهد شد.

  • رابطه بین والدین و فرزندان

یکی از مشکلاتی که معمولا خانواده‌ها با آن سروکار دارند، ارتباط با فرزند است، و بنا به تجربه مشاوران خانواده در کلینیک روانشناسی نیکیار در یزد، بسیاری از پدر و مادرها که به نزد مشاوره مراجعه می‌کنند، از عدم ارتباط موثر با فرزندان خود به خصوص در دوران نوجوانی و بلوغ حرف می‌زنند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با فرزندان خود بهتر نموده تا بتوانند آینده‌ای بهتر برای فرزندانشان رقم بزنند.

کلینیک روانشناسی در یزد

راهکار مناسب در جهت مشاوره خانواده در یزد

قطعا مشاوره خانواده برای درمان این مشکلات نخواهد بود، و بنا به توصیه مشاوران خانواده در کلینیک مشاوره و روانشناسی نگرش در یزد، برای پیشگیری از مشکلات فوق، بسیار مفید نیز خواهد بود. به همین منظور برای برقراری ارتباط با مشاوران این کلینیک و تعیین وقت مشاوره، می‌توانید با شماره ۰۳۵۳۸۲۵۸۵۶۵ تماس حاصل فرمایید.