نیک یار آکادمی

کلینیک تحول فردی نیک یار

صفحه اصلی کلینیک روانشناسی در یزد

کلینیک روانشناسی در یزد

روانشناسی که به صورت علمی در مراکز آموزشی آغاز به کار کرد، علمی است که با استفاده از روش‌های علمی به پژوهش و مطالعه روان (ذهن)، فرآیند ذهنی و رفتار در موجودات زنده به ویژه انسان می‌پردازد. به بیانی دیگر روانشناسی به مباحث رفتار و فرآیندهای روانی می‌پردازد، که منظور از « رفتار » کلیه حرکات، اعمال و رفتار قابل مشاهده مستقیم و غیر مستقیم است و منظور از « فرآیندهای روانی » ،احساس ادراک، اندیشه، هوش، شخصیت و… است.امروزه مراکزی تحت عنوان کلینیک روانشناسی از جمله در یزد مشغول به فعالیت هستند که پیرامون فرآیندهای روحی افراد فعالیت می‌کنند.

روانشناسی در زبان انگلیسی با کلمه psychology بیان می‌شود که می‌توان این لغت را به صورت « مطالعه روح » معنا کرد، اما در زبان فارسی به مانند زبان لاتین کلمه روانشناسی بر (مطالعه و شناخت روح و روان) دلالت دارد.

تعریف روانشناسی

علم روانشناسی با توجه به تاریخچه کوتاه خود، به گونه‌های مختلفی تعریف شده است. اولین دسته از روانشناسان حوزه کاری خود را مطالعه فعالیت ذهنی بیان می‌کردند. اما با مطالعه بیشتر توسط اندیشمندان و توسعه این علم، به عنوان بررسی رفتار انسان‌ها تعریف می‌شود.

اما اگر بخواهیم به صورت علمی تعریفی برای این علم بیان کنیم،می‌توان گفت:

(( روانشناسی مطالعه علمی در رفتار و فرآیندهای روانی را شامل می‌شود. ))

تاریخچه علم روانشناسی

با توجه به نظریات دانشمندانی چون افلاطون و ارسطو در قرن چهارم و پنجم، می‌توان گفت که پیشینه روانشناسی از تمام نظام‌های علمی موجود از قدمت بیشتری بهره می‌برد. اما این علم از لحاظ علمی تاریخچه کوتاهی دارد، چراکه از اواخر قرن هفدهم به عنوان شاخه‌ای از علم فلسفه در مراکز آموزشی تدریس می‌شد.

اهمیت روانشناسی

در هر سطحی از توانایی چه از نظر فکری و چه از نظر روحی باشیم، این امکان وجود خواهد داشت تا باز هم آسیب‌پذیر باشیم. انسان در هر نقطه‌ای از زندگی خود باشد نیاز به حفظ و حتی افزایش اعتماد به نفس است، چراکه در زندگی همه ما اتفاقات بسیار زیاد و در عین حال عجیب رخ می‌دهد که اصلا قابل پیش‌بینی نیستند و هر چقدر که زندگی را با برنامه پیش بریم، باز هم زندگی غیر قابل پیش‌بینی خواهد بود.

اهمیت روانشناسی این است که می‌تواند افراد را با توجه به ویژگی‌های روحی خاص خود، در شرایط مختلف راهنمایی کند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا مراجعه به روانشناس ضروری باشد، شناخت ناکافی و حتی عدم شناخت از تیپ شخصیتی است. این اتفاق باعث می‌شود تا فرد در شرایط مختلف و حساس که نیاز به تصمیم های صحیح و هوشمندانه است، عملکرد خوبی از خود نشان ندهد و شرایط را برای خود حساس‌تر کند.

اما اهمیت دیگر روانشناسی به درمان بیماری‌های روحی ختم نمی‌شود، بلکه لازم است برای جلوگیری از بیماری‌های روحی به روانشناس نیز مراجعه کنید. چراکه بسیاری از مشکلات ذهنی و روحی که در ابتدا کم‌اهمیت هستند و به سادگی از کنارشان رد می‌شویم، می‌توانند فرد را در آینده با مشکلات به مراتب حساستر مواجه کند. در روانشناسی و جلسات مشاوره سعی می‌شود تا روحیات فرد شناسایی شود و با حمایت عاطفی از فرد، به حل تعارض و درک افکار کمک شود و نیز راه‌حلی برای مشکلات جلوی پای فرد گذاشته شود.

شما که در حال حاضر ساکن یزد هستید، پیشنهاد ما به شما مراجعه به مرکز روانشناسی معتبر و خبره هست که می‌توانید با مراجعه به «کلینیک روانشناسی نگرش در یزد» از مشاوران باسابقه و مجرب این کلینک روانشناسی بهره‌مند شوید.

مرکز روانشناسی در یزد

آکادمی نیک‌یار و مرکز مشاوره و روانشناسی نگرش، به عنوان اولین و تنها برگزارکننده دوره‌های کامل روانشناسی از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را در استان یزد آغاز کرد. این آکادمی با هدف رشد و تحول خانواده‌ها و همچنین کمک به حفظ و تحکیم بنیان خانواده‌ها آغاز به کار کرده است که در این زمان کوتاه سعی کرده‌است با برگزاری دوره‌ها و همایش های مختلف در تحقق اهداف خود قدم بردارد.

کلینیک روانشناختی در یزد

کلیه مشاوران این کلینیک روانشناسی، دارای مداراک عالی درحوزه‌های مختلف روانشناسی هستند که در کنار دوره‌های مختلفی که گذارنده‌اند، از تجربه بالایی نیز برخوردار هستند تا بتوانند بهترین مشاوره و کمک را به مراجعان خود داشته باشند.

کارگاه‌های تخصصی درمانگاه روانشناسی در یزد

یکی از برجسته‌ترین فعالیت‌های این مرکز روانشناسی در یزد، برگزاری کارگاه‌هایی به شرح زیر می‌باشد:

 • دوره‌های شخصیت شناسی و معرفی کهن الگوها
 • کارگاه‌های بیداری قهرمان درون( سفر قهرمانی ) و به دنبال آن کارگاه جذاب ” میوه سفر “
 • کارگاه‌های مهارت آموزی ویژه والدین و کودکان در بخش روانشناسی کودک
 • کارگاه جذاب و پرطرفدار زندگی نازیسته
 • کارگاه کاربردی سالی نو، تحولی نو
 • کارگاه نوبت عاشقی
 • کارگاه مراحل بخشودن
 • و…

خدمات کلینیک روانشناسی نگرش در یزد

کلینیک روانشناسی نیک یار با ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های مشاوره بالینی، زوج‌ درمانی، مشاوره ازدواج ، مشاوره تحصیلی و مشاوره کودک و نوجوان فعالیت داشته و نیز در کنار این مشاوره‌ها، دوره‌هایی تخصصی در زمینه مدیریت وزن بدون بازگشت همراه با ارائه تکنیک‌های ذهنی و عملی برای کاهش اصولی وزن برگزار می‌کند.

 • مشاوره بالینی در کلینیک رواشناسی در یزد

مشاوره بالینی یکی تخصصی ترین فعالیت‌های کلینیک روانشناسی نگرش است. مشاوره بالینی که از شاخه‌های علم روانشناسی است به درک، پیش‌بینی و درمان نابهنجاری، ناتوانی و آشفتگی‌های هیجانی کمک می‌کند و روانشناسان در این زمینه روانشناسی، با استفاده از اصول روانشناختی در تشخیص و درمان مشکلات عاطفی و رفتاری فعالیت می‌کنند. این مشکلات عاطفی و رفتاری را میتوان به بیماری روانی، بزهکاری نوجوانان، رفتار جرم‌آفرین، اعتیاد دارویی و سایر مشکلات اشاره کرد.

کلینیک روانشناسی در استان یزد

بنا به گفته مشاوران خانواده کلینیک روانشناسی نگرش در یزد، این مشاوره می‌تواند در مواردی که خانواده‌ها با هم در بحث های طولانی هستند و حتی نمی‌‌توانند منظور اصلیشان را به هم رسانند، عاملی برای کمک به افراد خانواده باشند و با صرف وقت برای هر یک از اعضای خانواده و شنیدن حرفهای هر کدام به صورت جداگانه به نوعی اتحاد ،آشتی و برقراری صلح به افراد خانواده برسند. اما مشاوره خانواده از نظر پیشگیری نیز بسیار می‌تواند کمک کننده باشد، به گونه‌ای که اگر به طور مداوم، مشاوره‌ای خانواده در کنار خانواده و اعضای خانواده قرار بگیریند، برای رشد بهتر روابط بین اعضای خانواده بسیار مفید خواهد بود.

 • زوج درمانی در کلینیک روانشناسی در یزد

زوج درمانی راه‌حلی برای زوج هایی است که در حل اختلافات و کشمکش‌های زندگی خود به صورت مصالحت آمیز عاجز هستند و یا حتی زوج‌هایی که از زندگی زناشویی خود رضایت داشته اما برای حفظ این رضایت و نیز بهبود رابطه زناشویی، زوج‌درمانی به خوبی میتواند کمک کند. در این مشاوره، افراد باید با نگاهی واقع بینانه برای حل مشکل وارد این مشاوره شوند که در این صورت زوج درمانی بسیار نتیجه بخش خواهد بود. مرکز روانشناسی نگرش در یزد به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت میکند.

درمانگاه روانشناسی در یزد

اما چه زمانی میتواند زوج درمانی مفید باشد:

 1. وقتی اعتماد طرفین از بین رفته است.
 2. ناتوانی در مدیریت خشم در روابط با همسر و فرزندان
 3. عدم تفاهم و درک متقابل از همسر
 4. اختلافات خانوادگی و اختلاف با خانواده همسر
 5. ارتقای سطح کیفی زندگی مشترک
 6. برطرف کردن مشکلاتی نظیر دروغگویی و عصبانیت و عدم درک متقابل

مشاوره ازدواج به زوج‌ها کمک می‌کند تا تعارضات را شناخته و راه‌حل ‌ها را شناخته و تا روابط خود را بهبود بخشند تا ازدواج موفقی داشته باشند. این مشاوره کمک شایانی به افرادی با انواع مشکلات و تضادها خواهد کرد. این مشاوره به طرفین کمک خواهد کرد تا درک عمیق‌تری از یکدیگر و خواسته‌های هم قبل از ازدواج برسند.

کلینیک روانشناسی یزد

افراد بسیاری هستند که در ابتدای آشنایی گمان می‌کنند که بهترین فرد ممکن را برای ازدواج پیدا کرده‌اند، اما ممکن است به دلیل هیجانات ناشی از علاقه زیاد ممکن است دچار خطا شوند و با دل تصمیم گرفته که نتیجه خوشایندی نخواهد داشت. مشاوره ازدواج این دوراهی‌ها و چالش پیش آمده را کمک می‌‌کند تا با همراهی خودتان بهترین تصمیم را بگیرید. مشاوران ما در کلینیک روانشناسی نگرش  با تخصص و تجربه‌ای که در این زمینه دارند، می‌توانند افرادی که در بحث ازدواج هیجانات بر آنها غلبه میکند و قادر به تصمیم‌گیری مناسب نیستند، را کمک کنند و بهترین نتیجه را اتخاذ کنند.

یکی از مهم‌ترین مسائل در پیشرفت تحصیلی و ارتقا سطح علمی افراد، یاری گرفتن از مشاوران تحصیلی است و در صورت بی‌توجهی به این موضوع آینده افراد ممکن است دست خوش تغییراتی ناخواسته شود که مشاوره تحصیلی یکی از راه‌های پیشگیری از این اتفاق است. از اولین اقداماتی که در این مشاوره صورت می‌گیرد، خودشناسی افراد است. چراکه وقتی افراد از خود شناختی کافی نداشته باشند در تصمیم‌گیری ها اثر جبران‌ناپذیری خواهد زد. این خودشناسی از جهاتی چون شخصیت، هوش، استعداد، مهارت‌ها حاصل می‌شود.

مرکز روانشناسی در یزد

پس مشاوره تحصیلی با شناسایی نقاط ضعف و قوت مخاطبان، آنها را برای شناخت هرچه بهتر و رسیدن به علایقشان کمک می‌کند. این مشاوره‎‌ها افراد را در افزایش مهارت مطالعه و یادگیری، برنامه ریزی درسی، غلبه بر افت تحصیلی و کاهش استرس امتحانات کمک خواهد کرد که مشاوران کلینیک روانشناسی واقع در یزد این قالبت را داشته تا با شناخت ویژگی‌های دانش‌آموزان بهترین کمک را به آنها داشته باشند.

کودکان چه خواسته و چه ناخواسته با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که برای درمان نیاز به مراجعه به روانشناس متخصص در این زمینه است. برخی از این مشکلات که با کمک مشاوره به سادگی برطرف می‌شوند عبارت‌اند از : اختلالات ارتباطی، اختلالات فراگیر رشد، تیک، اختلالات دفعی، اضطراب، خجالتی بودن، انزوا طلبی، ترس، مشکلات توجهی، پرخاشگری و… .

کلینیک روانشناسی در یزد

اما نوجوان نیز با توجه به دوره حساس و مهمی که در درونش هستند، دغدغه‌های بسیاری داشته و این دغدغه‌ها برای والدین مشکلاتی را برای تربیت فرزندانشان دچار میکند که میتوان با مراجعه به مشاوران ما که تجربه بسیاری در این زمینه دارند، این مشکلات را نیز حل کرد.

تماس با کلینیک رواشناسی در یزد

شما همراهان گرامی میتوانید جهت مشاوره حضوری از دو طریق تماس با شماره ۰۳۵۳۸۲۵۸۵۶۵ یا مراجعه حضوری به دفتر به نشانی صفائیه، بلوار دانشگاه، خیابان وزیری، وزیری ۱۱، کلینیک روانشناسی نگرش اقدام به دریافت نوبت بنمایید.

همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت ما از جدیدترین ویدئوهای آموزشی در زمینه‌های موفقیت و شادابی و روانشناسی دیدن فرمایید.

 

 

تماس با آکادمی نیک یار