کپسول های موفقیت ( ۱ )

ده عادت انسانهای موفق رو می‌شناسید ؟
 • یکی از خصوصیات و ویژگی‌های انسان ، عادته . شمشیری دولبه که میتونه باعث پیشرفت و موفقیت باشه یا زندگی اونو تباه کنه.صرفا بسته به اینکه چه رفتاری در شما بصورت عادت در اومده،میتونه مسیر زندگی شما رو علیرغم تمام تلاش‌هایی که می‌کنید در مسیر نابودی یا رشد قرار بده.

 

 • بعضا مراجعینی داشتم که ادعا میکردن از صبح تا شب در حال کار و تلاش هستن ولی نمی‌تونن به اونچه که دوست دارن و لایقش هستن برسن. پس از بررسی‌هایی که با خودشون کردیم متوجه شدیم که اونا ناخواسته با تکرار مداوم عادتهای اشتباهشون،تمام تلاش و انرژی خودشون رو هدر میدن،بدون اینکه متوجه باشن و بدون اینکه خواسته باشن.

 

 • در این سری از ویدیوهای آموزشی،ده عادت انسانهای موفق رو با هم بررسی می‌کنیم و از شما خواهش می‌کنم هر قسمت رو بصورت روزانه تو برنامه‌ی خودتون قرار بدید و بصورت هوشیارانه و آگاهانه به اون عمل کنید تا در شما بصورت عادت‌های مثبت و دوست‌داشتنی در بیاد و بعد از انجام این تمرینها تبدیل به آدمی بشید که مطمئناً میتونه افق تازه‌ای رو برای خودش ترسیم کنه.
  اولین سوال من از شما اینه که آیا از دیگران تعریف و تمجید می‌کنید یا دائماً درحال انتقاد و گله و شکایت و غُر و نِق هستید ؟ بعبارتی می‌خوام از خودتون بپرسید که آیا صفت خوب حُسن‌جویی در شما وجود داره یا نه ؟

 

 • برای تمرین این صفت خوب لطفا به هر کسی که می‌رسید یک یا دوتا حُسن اونو به زبون بیارید.اصلا لازم نیست دنبال صفت عالی یا عجیب‌غریب بگردید یا یه چیز بزرگو عنوان کنید. تعریف از رنگ لباس،کفش،یا نوع برخورد هرکسی میتونه کلماتی باشه که شما بهش یادآوری می‌کنید‌ و با این کارتون حال خوبو به اون و بازگشت حال خوبو به خودتون تقدیم می‌کنید.
  پس به عنوان اولین عادت همین الان به اولین شخصی که رسیدید یه تعریف خوب ازش بکنید. بهش بگید چقدر رنگ پیراهن یا شلوارت زیباست، چقدر لبخندت دوست‌داشتنیه، چقدر من تو رو که می‌بینم حس خوبی بهم دست میده .

 

 • مهم نیست که آدما یا اشیا چقدر عیب دارن ،مهم اینه که شما در کنار اون عیبها، تنها به حُسن‌های اونها توجه میکنید و اونا رو بهشون یادآوری می‌کنید.
  لطفا این تمرین رو انجام بدید و نتیجه‌ی عالی اونو برای خودتون تکرار کنید.