کپسول های موفقیت ( ۵ )

ده عادت انسانهای موفق رو می‌شناسید ؟

در ادامه‌ی سری ویدیوهای عادات انسانهای موفق ، در این لحظه با پنجمین عادت یا بهتر بگم با ایجاد پنجمین عادت در خدمتتون هستم .

 • اختراع خط و در پی اون نوشتن ، یکی از نقاط عطف زندگی بشره که باعث رشد سریع جوامع انسانی شده .
  بشر هوشمند تونست این اختراع رو بصورت عالی در خدمت خودش قرار بده . راستی ، شما از این اختراع بزرگ در طول روز چقدر استفاده می‌کنید ؟
  بذارید واضح‌تر بگم ، آیا شما از اون دسته آدمهایی هستید که یک خودکار و دفترچه یادداشت در کنارشون دارن و هر کار و ایده‌ای رو یادداشت میکنن یا اینکه معتقدید یادتون می‌مونه و سرفرصت انجامش می‌دید ؟

 

 • ژاپنی‌ها یک ضرب‌المثل دارن که میگه:
  “کم‌رنگ‌ترین خودکار از پررنگ‌ترین حافظه کارآمدتره” ، بارها این اتفاق برای شما افتاده که از خرید برگشتید اما چیزی رو که می‌خواستید نخریدید چون یادداشت نکرده بودید ، گاهاً ایده‌های بسیار عالی‌ای رو فراموش کردید چون ننوشته بودیدشون ، فرصتها،قرارها و زمانهای باارزشی رو از دست دادید چون یادتون رفته بوده و بخاطرش به زمین و زمان و شانس بدتون بد و بیراه گفتید.
  در حالیکه اگه تنها روی یه تکه کاغذ یادداشت کرده بودید این اتفاق هرگز نمی‌افتاد .

 

 • پس لطفا از امروز شما هم مثل انسانهای موفق ، یک خودکار و دفترچه یادداشت در کنارتون ، کیف‌تون ، ماشینتون ، جیب‌تون یا هرجایی که همیشه در دسترس‌تون هست قرار بدید و هرچیزی رو که یادتون میاد توی اون یادداشت بکنید . مطمئن باشید با این کار علاوه بر منسجم شدن کارها و ایده‌هاتون ، به یک آرامش ذهنی هم دست پیدا می‌کنید چون مطمئن هستید که همه چیزو یادداشت کردید و چیزی رو از قلم ننداختید .

 

 • پس با این کار با یک تیر ، دو نشون رو هدف قرار می‌دید .

 

 • من مطمئنم با یک تغییر کوچیک، اتفاقات خوب بزرگی رو در زندگی خودتون رقم خواهید زد .
  پاینده باشید و مسرور ،